Церемоніймейстер – організатор усього процесу поховання покійного.
Всі наші церемоніймейстери – це спеціалісти високого класу і досконально розуміються на всіх тонкощах похоронної обрядовості різних віросповідань.
До функцій такого фахівця входить:
- прибуття у призначений час, без запізнень до місця, звідки починається похоронний процес;
- пред'явити родичам померлого своє свідоцтво, що засвідчує його особу та право проведення процесу похорону;
- право перевірки у родичів померлого наявність свідоцтва про смерть та рахунки замовлення на похорон;
- взяття на себе відповідальності щодо подальшої організації, проведення та закінчення процесії.
Церемоніймейстер чітко знає та виконує всі покладені на нього обов'язки. Завжди стриманий, ввічливий і тактовний. Має всі необхідні технічні навички і, при необхідності, може надати першу долікарську допомогу нужденним.
Обов'язки церемоніймейстера:
- Церемоніймейстер (супровідник похорону) повинен знати та чітко виконувати порядок проведення похоронного процесу з різних місць (будинку, моргу тощо).
- Проконтролювати наявність необхідних атрибутів згідно з обраним родичами померлого ритуалу поховання.
- Знати та чітко виконувати порядок проведення похоронного процесу з різних місць (вдома, моргу тощо).
- Перевірити у музикантів оркестру, ансамблю, що забезпечує музичний супровід, форму їхнього одягу відповідно до замовленого оформлення похорону. Вони повинні мати всі необхідні інструменти, атрибути для виконання їх функцій. Також церемоніймейстер повинен знати та вимагати виконання від музикантів обраного родичами померлого репертуар музичного супроводу. Дотримуватись жалобного етикету.
- Підрозділ військової почесної варти виконує свої функції під керівництвом лише свого командира, а той, церемоніймейстера.
- Призначити осіб для несення труни та визначити порядок учасників та похоронних атрибутів у процесі ходи.
- Керувати формуванням жалобного кортежу.
- Погодити взаємні дії зі співробітниками цвинтаря чи крематорію в момент прибуття процесії на місце (перевірка готовності цвинтаря чи крематорію для проведення процедури поховання чи кремації).
- Після поховання, за потреби, організувати для учасників похоронної процесії виїзд додому чи поминальний обід. Контролювати та провести належним чином обряд поховання або кремацію з урахуванням обраного родичами обряду поховання, необхідних процедур, умов та побажань від родичів.
Якщо у вас виникли питання - телефонуйте до нас у будь-який час дня і ночі. Ми завжди відповімо на ваш дзвінок та підкажемо оптимальне вирішення вашого питання.